Відпочинок біля моря. Курорти України на Черному та Азовському морях. Бази відпочинку, готелі, пансіонати

Генічеськ

Херсонська область, м. Генічеськ
Генічеськ
Повідомляйте, будь ласка, що телефонуєте з сайту LitoMore.com.ua
litomore.com.ua/resorts/henichesk
ОПИСБАЗИФОТОКАРТА

Генічеськ – відпочинок на Азовському морі, ціни 2021-2022

Відпочинок у Генічеську: пансіонати, бази відпочинку, приватний сектор, готелі

Генічеськ – невелике містечко у Херсонській області з населенням близько 26 тисяч людей. Це місто має незвичайне географічне розташування: воно розташоване на материковій частині України навпроти заснування Арабатської стрілки, з'єднуючись з нею мостом через протоку Тонкий. Зі сходу місто омиває Азовське море, із заходу – затока Сиваш. Тут, далеко від мегаполісів та промислових районів, слова про екологічно чисту зону не порожній звук, а констатація факту. На межі трьох стихій – морської, повітряної та степової – сформувався особливий мікроклімат. Кожен приїжджий відчує свіжість морського бризу та аромати степових трав, а ось оцінити цілющу силу сухого повітря зможуть люди з хронічним бронхітом.

Генічеськ - сонячне місто між морем та озером

Завдяки залізничному сполученню Генічеськ, та й вся Арабатська стрілка, завжди були «домашніми» курортами для таких промислових центрів як Запоріжжя та Кривий Ріг, мільйонного Дніпра. Відпочиваючих із центральних та західних областей України значно менша – адже відстань від Дніпра до Генічеська 307 км, від Києва – 757 км, а від Львова – 1076 км. Звичайно, відстань у ХХІ столітті не проблема – білорусам на Арабатку не ближче, головне, що зараз приваблює туристів, окрім самого моря – рівень сервісу: комфортність житла, обладнання пляжу, наявність зон відпочинку, можливість вибору варіанта харчування, можливість відвідати цікаві екскурсійні об'єкти та т.д.
Окупація Криму, перенаправивши мільйонні потоки відпочиваючих, стала потужним стимулом для розвитку інфраструктури морських курортів України. Туризм може стати тією ланкою, яка витягне економіку невеликих південних міст і селищ. Якісні перетворення у туристичній галузі характерні для всієї країни, але найбільш інтенсивно вони відбуваються, на наш погляд, саме в Генічеську.

За останні кілька років у місті:
  • реконструйовано міський пляж;
  • зусиллями місцевих підприємців у 2015 році створено алею казок на центральній вулиці Генічеська (проспект Миру) з героями відомих казок та популярних мультфільмів, у 2016 там же створено сонячний годинник;
  • у селищі-сателіті Генічеська – Генгорці – з 2014 року працює другий за величиною після Кирилівки дельфінарій «Оскар», розрахований на 45 тис. відвідувачів на сезон;
  • там же, у Генгірку, з 2017 року приймає відвідувачів аквапарк «Оазис» із двома басейнами (дитячий та дорослий) та двадцятьма двома гірками! Висота найбільшої гірки становить 15 метрів!
Багато дрібниць, які поступово покращують зовнішній вигляд і комфортність відпочинку, і, зрештою, підвищують імідж курорту: там доріжку до пам'ятника забетонують, там алею висадять, там лавочки поставлять і квітники розіб'ють…

Інфраструктура Генічеська

У місті ремонтується та будується нове житло, орієнтоване на відпочиваючих, розвинена мережа аптек та продуктових магазинів, закладів громадського харчування – від ресторанів та кафе до наметів та виносних лотків. Розважальні заклади, де можна гуляти до ранку, зосереджено вздовж пляжу. У Генічеську є центральний та колгоспний ринки з великим вибором сезонних овочів та фруктів, м'ясної та молочної продукції за доступними цінами. А найбільший вибір свіжої та готової риби – калкан та кефаль, бички та хамса – на рибному ринку.
Якщо Ви зібралися в Генічеську вперше, не зайвою буде інформація про необхідність купувати воду для пиття та приготування, так як водопровідна вода в Приазов'ї має характерний запах сірководню. У продажу досить бутильованої води, також у місті працює мережа кіосків із продажу доочищеної води.

Море та пляжі

Море у Генічеську дрібне. Безумовно, море – головне на морському курорті.
Так, море дрібне. Дрібне та тепле, найдрібніше у світі Азовське море, в якому так комфортно дітям. Центральний пляж Геніческа навіть називається дитячим через невелику глибину. Клімат на Арабатській стрілці помірно-континентальний із сухим та спекотним літом. В середньому 300 днів на рік у Генічеську сонячні. У літній сезон статистика фіксує середню температуру повітря 28 ° С, води - 22 ° С, а до середини літа море прогрівається до 25-27 ° С, нерідко досягаючи позначки і в 30 ° С. А в Сиваші температура води може досягти 42°С! Для любителів мінеральних та грязьових ванн – благодать!
І фахівці, і відпочиваючі відзначають, що завдяки свіжості морського бризу спека на узбережжі переноситься набагато легше, ніж на материку.
Дрібний пісочок, мушлі, пологе дно на пляжах характерні для всього азовського узбережжя.

Зняти житло у Генічеську, ціни 2022

Ціни 2022 року на житло в Генічеську стартують від 150 грн з особи. Такі ціни у Генічеську діяли й у 2021 році. Одним із головних факторів при виборі житла у Генічеську є його вартість. Оскільки інфраструктура більшості азовських курортів Херсонщини відстає від чорноморських курортів України, то й ціни 2022 року на оренду житла в Генічеську – бази відпочинку, пансіонати, готелі, приватний сектор у Генічеську – нижче, ніж, наприклад, в Одесій області. У Генічеську ціни 2021 року у приватному секторі встановлювали від 60 грн/ос. на добу (зручності за такої ціни, природно, у дворі). У СЕЗОН 2022 значного підвищення ціни не очікується.
Житло економ-класу в середньому коштуватиме 60-80 грн/ос. на добу на початку сезону та 80-100 у розпал сезону, номери зі зручностями 150-170 та 200-350 грн. відповідно, однокімнатні квартири – близько 350-500 грн/добу, двокімнатні – близько 800.
Елітне житло може здаватися від 2000 грн/добу та вище.

Визначні місця Генічеська

1959 року в Генічеську відкрився краєзнавчий музей. Сьогодні його експозиція, представлена ​​у восьми залах, присвячена природі, історії, етнографії краю. Музейний фонд налічує близько 10 тисяч експонатів, серед яких унікальні колекції монет, зброї, живопису, антична та середньовічна кераміка, стелла сарматського періоду, архівні документи. У залі «Природа краю» знаходяться дві діорами – «Азовське море» та «Острів Бірючий» (автори – художники Володимир Соколов, Микола Божков).
Музей розташований за адресою: вул. Відродження, 1 тел. +38 (05534) 2-21-92.
У центрі міста розташований парк імені Т.Г. Шевченка, котрий є улюбленим місцем відпочинку генічан та гостей міста. У парку багато атракціонів: гойдалка, каруселі, колесо огляду. Влітку тут проводяться різноманітні заходи.
На вулиці Монастирській знаходиться церква Різдва Пресвятої Богородиці. Її будівництво розпочалося у 1905 році, а у 1907 храм був освячений. І хоча за радянських часів церква використовувалася як зерносховище та спортзал, будинок зберігся. В 1989 церква знову була відкрита, а в 1990 відреставрована і відновлена ​​в первісному вигляді.

Популярні туристичні об'єкти

  • гаряче джерело – близько 20 км;
  • дельфінарій «Оскар» у Генгірку – близько 12 км;
  • аквапарк «Оазис» у Генгірку;
  • сафарі-парк у с. Щасливцеве, вул. Набережна, 14;
  • страусина ферма (53 км Арабатської стрілки) на території пансіонату «Валок»;
  • біосферний заповідник Асканія-Нова – близько 90 км;
  • острів Бірючий - прогулянки катером.

Телефони

Вам може стати в нагоді наступна інформація:
  • автовокзал Генічеськ +38-05534-3-27-48
  • залізничний вокзал Генічеськ +38-05534-3-61-67
  • таксі "Експрес" Генічеськ +38-067-921-34-37
  • автостанція Новоолексіївка +38-05534-3-21-56
  • GPS:46.166542, 34,811392

Курорти біля м. Генічеськ

Відстань

  • Генічеськ – Київ: 757 км;
  • Генічеськ - Дніпро: 311 км;
  • Генічеськ - Запоріжжя: 226 км;
  • Генічеськ - Кривий Ріг: 316 км;
  • Генічеськ - Харків: 505 км;
  • Генічеськ - Полтава: 490 км;
  • Генічеськ – Львів: 1076 км.

Адреса

Херсонська область, м. Генічеськ

Генічеськ 2017 - 2022. Відпочинок у Генічеську